Gezilecek Yerler

Miletos

Miletos

İonya’nın en eski ve en önemli yerleşimlerinden olan Milet dört limanı bulunan bir kıyı kentiydi. Büyük Menderes nehrinin taşıdığı alüvyonlarla zamanla denizden uzaklaşan antik kentin kalıntıları günümüzde ovada yer almaktadır.

Priene

Priene

Söke’yi geçtikten sonra Güllübahçe Köyü yanıbaşında yer alan Priene, dik açılarla kesişen düzenli cadde ve sokaklarıyla Hippodamos ızgara planının en iyi gözlemlendiği bir İyonya kentidir. Ören yerine Söke’den 15 km.lik asfalt bir yolla ulaşılmaktadır. Kazılarda bulunan yapılardan en eskileri M.Ö. 6. yüzyıla tarihlenmektedir. Panionion, kentin en eski mabedidir.

Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası’ndaki milli park bitki örtüsü ve içinde yaşayan hayvanlarla Türkiye’nin en zengin milli parkıdır. Yaklaşık 250 adet kuş, 28 memeli, 42 sürüngen, 45 balık türü ve 804 bitki türü barındıran bu park Kuşadası’ndan yarım saat mesafede. 11 bin hektarlık bir alanda ve olağanüstü güzellikte koylara sahip.. Uzun uzun yüzmek, saatlerce yürümek, bisiklete binmek, bitkileri incelemek mümkün. Modern turizm aktiviteleri de var: Foto safari, motosiklet safari, at safari, kuş gözlemciliği...

Yunus Park

Yunus Park - Deniz Park

Haftanın hergünü Adaland Dolphin Park'ta yunusların ve fokların gerçekleştirdiği muhteşem şovları izleyebilir, onlar ile fotoğraf çektirebilir ve hatta onlar ile yüzebilirsiniz...

Eşsiz olan Adaland Deniz Parkında Turkiye'de ve hatta bütün Avrupa'da bulunmayan unutulmaz aktiviteler sunulmaktadır.İster tropik resifte rengarenk tropik balıklar ile ister manta havuzunda zararsız ve dost canlısı vatozlar ile yüzebilir ve onları el ile besleyebilirsiniz. Macera düşkünleri kafes içinde köpek balığı havuzuna girip kafes içinde snorkel yapabilmektedir.Akvaryum galeriside görülmeye değer.